Blukvilkio šventė ant Šatrijos, 2017.12.21

Blukvilkio šventė 2017-12-21

Gal daugeliui tai atrodo tik keistas iš senovės atklydęs paprotys, bet jei širdyje tvirtai žinosime, kad būtent šią stebuklingą Saulės virsmo akimirką galima sunaikinti per metus susikaupusį blogį, taip ir bus. Nėra didesnės jėgos už Žinojimą. Tebūnie ŠVIESA!
*
31 nuotrauka liudija įvykį – Saulės Kalėdų virsmą, senovinį paprotį Blukvilio šventę. O kas yra paprotys – tai gyvenimo dalis, per amžius susiformavęs veiksmas, lengvai suprantamas kiekvienam paprastam žmogui, net nebaigusiam „didelių mokslų“. Per amžius išlieka tik tie papročiai, kurie savyje išlaiko daugiausia Tiesos, arba, kitais žodžiais, nenutolsta nuo Būties, nuo Kosminių Dėsnių ir Evoliucijos.
Žinoma, kad papročius daugiausia išsaugoja kaimo žmonės, o jau po to juos surenka ir užrašo etnografai. Ir tai suprantama, juk kaimo žmogus gyvena arčiaus Gamtos-Motinėlės. Kai tuo tarpu miesto žmonių sąmonę temdo spindinčios neoninėmis šviesomis vitrinos, marketuose nuolat skambančios svetimos melodijos, nenutrūkstantys mašinų srautai ir nuodinguose dūmuose skendinčios gatvės.
Žiemužėlė „pasirūpino“, kad į Šventę neatvyktų prašalaičiai – lijundra vietomis kelią padengė ledu ir ne vieną, turbūt, atbaidė nuo kelionės. Atvyko tik tvirtai apsisprendę, tarp jų ir Linda su draugais, atvažiavusi iš Latvijos, įveikusi daugiau nei 250 km atstumą.
*
KVIETIMAS. 2017 m. gruodžio 21 d. 15 val. Saulei leidžiantis, per patį Saulės Kalėdų virsmą, papročių puoselėtojus, Žemaitijos žmones, kviečiame prisiminti žemaičių Kalėdinį paprotį ir kartu švęsti BLUKVILKIO šventę, tempti BLUKĮ į Šatrijos kalną. Eidami aplink Šatriją pasauliui prisiminsime praėjusius metus, pasvajosime apie ateinančius, atsikratysime metų blogybėmis ir suvarysime į BLUKĮ. Sudeginsime BLUKĮ su blogybėmis ant Šatrijos, kaip darė žemaičiai nuo amžių. Kol BLUKIS degs šoksime ratelius ir dainuosime ant Šatrijos kalno.
http://www.aukuras.lt/2017/…/blukvilkio-svente-ant-satrijos/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *